Letné prázdniny
Ďakujem všetkým pedagogickým zamestnancom, zákonným zástupcom žiakov, ako aj žiakom školy, že sme spoločnými silami zvládli výnimočnú situáciu spôsobenú koronavírusom COVID-19.
Prajem vám žiaci pekné letné prázdniny, plné veselých zážitkov a príjemných chvíľ strávených so svojimi blízkymi a kamarátmi, a tiež množstvo slnka a oddychu.
Zamestnancom školy prajem dni dovolenky strávené v zdraví a pohode.
Tešme sa, že oddýchnutí a plní zážitkov, zdravia a síl sa v škole opäť stretneme 2. septembra 2020.
Mgr. Viera Kubicová, riaditeľka školy

Upozornenie
Vážení rodičia a žiaci!
Riaditeľstvo Základnej školy, M. R. Štefánika 2007 v Čadci vám oznamuje, že na základe situácie, ktorá v našej škole vznikla, rozhodol krízový štáb zriaďovateľa v súčinnosti s RÚVZ v Čadci o prerušení vyučovania do konca školského roka 2019/2020, t. j. do 30.06.2020.
Zároveň upozorňujeme:
1.Veci, ktoré ostali žiakom v škole si zoberú  v septembri, po nástupe do školy.
2.Žiaci 9. ročníka a žiaci, ktorí boli prijatí na 8-ročné gymnázium odovzdajú učebnice, čip na stravu v ŠJ a prevezmú si vysvedčenia dňa 26. augusta 2020 v čase 9.00 – 12.00 hod.
3.Vysvedčenia ostatným žiakom budú odovzdané dňa 3. septembra 2020.
4.Výmena učebníc sa uskutoční v priebehu septembra 2020.
5.Zápisné lístky do ŠJ pre školský rok 2020/2021 je potrebné odovzdať do 23.06.2020 do ŠJ (zadný vchod).
Verím, že všetci túto situáciu zvládneme s porozumením a budeme sa tešiť na nástup do školy 02.09.2020.
Mgr. Viera Kubicová, riad. školy

Oznam k vzniknutej situácii v našej škole
Vážení rodičia a žiaci,
na základe oznámenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Čadci vám oznamujem, že v našej škole bol pozitívne potvrdený test na COVID - 19. Táto situácia je priebežne riešená v súčinnosti s vedením RÚVZ v Čadci a vedením Mesta Čadca ako zriaďovateľa školy. Chcem vás uistiť, že všetky súvisiace kroky sú v súlade so súčasne platnými usmerneniami ÚVZ SR a MŠVVaŠ SR. Taktiež sú oboznámení s ďalším postupom všetci rodičia žiakov a zamestnanci, ktorých sa uvedená situácia týka (boli v priamom kontakte). Títo budú v pondelok 22.06.2020 o ďalších krokoch informovaní RÚVZ v Čadci.
V súvislosti s usmernením ministra školstva k organizácii a podmienkam výchovy a vzdelávania v základných školách a školských zariadeniach od 22.06.2020 upozorňujem, že je dobrovoľná účasť žiakov na vyučovaní, to znamená, že je na zákonných zástupcoch žiakov ako sa rozhodnú.
Zdôrazňujem však, že od 01.06.2020, kedy nastúpili žiaci do školy, boli zo strany školy dodržiavané všetky prísne hygienicko-epidemiologické podmienky a usmernenia, a takisto budú dodržiavané aj pre žiakov, ktorí 22.06.2020 nastúpia do školy a do školských zariadení (ŠKD a ŠJ).
Bližšie informácie o ďalšom postupe a organizácii školy od 23.06.2020 budú zverejnené na webovej stránke školy v priebehu pondelka 22.06.2020 (na základe usmernenia RÚVZ v Čadci a vedenia Mesta Čadca ako zriaďovateľa školy, v súčinnosti s riaditeľkou školy).
Odporúčam vám, aby ste z hľadiska preventívnych opatrení venovali pozornosť sledovaniu zdravotného stavu (meranie teploty a sledovanie ďalších príznakov).
Ďakujem za porozumenie
Mgr. Viera Kubicová, riad. školy