Umelecké súťaže

Školský rok 2018/2019

Dňa 21.09.2018 sa v Krásne nad Kysucou uskutočnila súťaž v speve kysuckej ľudovej piesne, ktorú pripravilo Kysucké kultúrne stredisko. Našu školu v nej reprezentovala žiačka Chiara Mária Padychová z 3.C. Úroveň súťaže bola veľmi vysoká a naša žiačka skončila v krásnom striebornom pásme. Gratulujeme.

V septembri sa žiaci 1.C zapojili do výtvarnej súťaže pre triedne kolektívy, ktorú vyhlásil časopis VRABČEK.  Súťaž niesla názov POHĽADNICA. Úlohou žiakov bolo nalepiť na výkres pohľadnicu a výtvarne ju dotvoriť. Výtvarné dielka našich úspešných prvákov, Juraja Mauera a Adama Fojtíka, sú zverejnené v časopise Vrabček.

V októbri sa žiaci 1.C triedy zapojili do medzinárodnej literárnej a výtvarnej súťaže na tému "Svět mýma očima". Viliam Gabriel Wandelt sa za tvorivosť umiestnil na prestížnom 3. mieste a Agátka Prívarová na krásnom 12. mieste. Je to veľký úspech, pretože do súťaže sa zapojilo 689 súťažiacich.

Vedomostné súťaže

Školský rok 2018/2019

Dňa 19. 11. 2018 sa uskutočnilo školské kolo olympiády z anglického jazyka. Zúčastnilo sa jej 11 žiakov z druhého stupňa. Súťažilo sa v kategórii 1A - (žiaci 6. a 7. ročníka) a v kategórii 1B -(žiaci 8. a 9. ročníka). Prvé miesto v kategórii 1B získal žiak Martin Martiniak z 9.A a v kategórii 1A žiak Patrik Nemčok zo 7.A.  Víťazom blahoželáme a prajeme veľa úspechov na okresnom kole olympiády.

28.11.2018 sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Žiak Martin Martiniak obsadil v kategórii C 16. miesto.

29.11.2018 sa v SOŠt v Čadci uskutočnilo okresné kolo Technickej olympiády. V kategórii A obsadila dvojica Matúš Adámek a matej Pakanec 13. miesto. V kategórii B žiak  Matej Materanka skončil na 7. mieste.

Športové súťaže

Školský rok 2018/2019

10.10.2018 sa na futbalovom štadióne v Čadci uskutočnil Štafetový beh - Memoriál M. Zavarskej pod záštitou primátora mesta Ing. Milana Guru, na ktorom nechýbali ani naši žiaci. Po výbornom výkone sa naši bežci umiestnili na peknom 4. mieste.

Školské majstrovstvá okresu Čadca základných škôl v zrýchlenom šachu sa odohrali dňa 24.10.2018 na Gymnáziu J.M.Hurbana v Čadci.V turnaji hralo 48 žiakov a žiačok. Žiak Matej Bulej sa umiestnil na 2. mieste.

26.10.2018 sa uskutočnilo v ZŠ Komenského okresné kolo v bedmintone. Našu školu reprezentovali deviataci Filip Samuhel, Patrik Pištek, Mia Mináriková a Natália Tomeková. Po dobrých výkonoch obsadili dievčatá aj chlapci zhodne 3. miesta.

15.11.2018 v okresnom kole vo vybíjanej najmladších žiakov sa darilo našim štvrtákom, ktorí obsadili 1. miesto, keď nenašli premožiteľa a zaslúžene postúpili do regionálneho kola.

22.11.2018 sa v Kysuckom Novom Meste  uskutočnilo regionálne kolo vo vybíjanej najmladších žiakov. Hoci sa štvrtáci veľmi snažili do ďalšieho kola nepostupujú. Našu školu reprezentovali: Čuboňová Timea, Delinčák Alan, Hamacek Šimon, Hažik Boris, Koričárová Barbora, Kubjatková Alica, Kubjatková Nella, Kuljovská Erika, Majeríková Nina, Pawlus Matej, Piala Šimon, Šutek Samuel.

28.11.2018 nás potešili stolné tenistky a stolní tenisti, ktorí v okresnom kole ZŠ nenašli konkurenta a postúpili do krajského kola. Našu školu reprezentovali dievčatá v zložení Alica Kubjatková a Soňa Gerátová. Za chlapcov si prvenstvo vybojovali Rado Šramo, Samo Kubjatko a Matej Pakanec.

Naši plavci sa 11.12. 2018 zúčastnili plaveckej súťaže žiakov ZŠ Vianočné plávanie.️Výborný výkon podal Marek Kováčik, ktorý bezkonkurečne zvíťazil v kategórii prsia na 50 m a pomohol aj k víťazstvu zmiešanej štafety voľným spôsobom na 25 m. Z víťazstva sa tešila aj piatačka Vanesa Jarabicová.

Výsledky našich žiakov:
50m PRSIA 8.-9.ročník, chlapci: 1.miesto Marek Kováčik a 3.miesto Mathias Tekel
50m PRSIA 8.-9.ročník, dievčatá: 3.miesto Dominika Lašová
50m KRAUL 8.-9.ročník, chlapci: 2.miesto Dominik Baška
50m KRAUL 6.-7.ročník, dievčatá: 3.miesto Lara Unaldy
25m VOĽNÝ SPôSOB 4.-5.ročník, dievčatá: 1.miesto Vanesa Jarabicová.
Zmiešaná štafeta v zložení Dominika Lašová, Emma Chorvatovičová, Dominik Baška a Marek Kováčik obsadila 1.miesto.

V telocvični ZŠ Komenského sa 13.12. 2018 uskutočnili súťaže v preskoku cez švihadlo Rope skipping a v žonglovaní s loptou ABC futbalistu. Naši sa nestratili a dosiahli pekné výsledky. V Rope skiping zvíťazil Filip Samuhel a na 3. mieste skončil Samuel Raček. V ABC futbalistu obsadil tretiu priečku Leo Pijak.