Umelecké súťaže

Školský rok 2019/2020

30.01.2020 sa uskutočnilo školské kolo v umeleckom prednese Hviezdoslavov Kubín. V II. kategórii - próze vyhral Jakub Pastva, v poézii sa na 1. mieste umiestnila Linda Rusnáková. V III. kategórii - próze zvíťazil Samuel Kubjatko a v poézii si 1. miesto vybojovala Simona Švíková. Víťazi postupujú do obvodného kola. Do školského kola recitačnej súťaže sa na 1.stupni zapojilo 17 recitátorov, ktorí podali skvelé výkony. Mnohí z nich súťažili v prednese prvýkrát. Veríme, že sa s nimi stretneme pri recitovaní aj o rok.
PRÓZA:
1.miesto: Grétka Štefáková, 2.B
2.miesto: Andrejka Čierňavová, 4.B a Natálka Repáková, 4.C
3.miesto: Barborka Špalková, 4.B a Tomáš Hrtánek, 3.B

POÉZIA:
1.miesto: Karinka Bašková, 4.C
2.miesto: Christian Jaroš, 4.B
3.miesto: Dianka Slovjaková, 2.A a Sonička Cyprichová, 4.B
Víťazom gratulujeme!

06. 02. 2020 žiaci druhého ročníka sa zapojili do enviromentálnej súťaže, ktorá prebiehala v časopise Maxík. Žiaci získali pekné diplomy, nálepky, knihu do triednej knižnice a skvelý pocit víťazov.

18. 12. 2019 Žiaci z 2. A Viktória Skotnická, Sára Sojčáková, Simonka Piščeková, Šimon Lomnický boli ocenení vo výtvarnej súťaži "Deti a Vianoce". Súťaž organizoval Kultúrny dom v Čadci. Výhercom gratulujeme.

Dňa 20. 02. 2020 sa uskutočnilo obvodné kolo v umeleckom prednese Hviezdoslavov Kubín – KRÁSA SLOVA. Všetkým zúčastneným: G. Štefákovej, K. Baškovej, J. Pastvovi, L. Rusnákovej, S. Švíkovej a S. Kubjatkovi ďakujeme za skvelé výkony a krásny umelecký zážitok. V I. kategórii – poézii zvíťazila Karin Bašková zo 4. C triedy. V II. kategórii sa na druhom mieste umiestnil Jakub Pastva zo 6. A triedy. Víťazi postupujú do okresného kola. Všetkým recitátorom gratulujeme!

Vedomostné súťaže

Školský rok 2019/2020

Deviataci Rado Šramo, Etela Lalíková, Sebastián Tomko, Matej Pakanec a Dominik Baška sa 13.11. 2019 zúčastnili celodennej súťaže Innovation Camp v Bratislave, ktorú každoročne organizuje spoločnosť JA SLOVENSKO /autor projektu finančnej gramotnosti Viac ako peniaze/. Žiaci pracovali v zmiešaných tímoch na reálnej výzve ,,Banka budúcnosti". Ich úlohou bolo nájsť najlepšie riešenie na danú tému. Zároveň si rozvíjali svoje zručnosti, schopnosti pracovať v tíme, tvorivosť, komunikáciu a prezentačné schopnosti.

Z 10 tímov vyhlásila porota 3 najúspešnejšie. Vo všetkých ocenených tímoch pracovali aj naši žiaci - D. Baška, R. Šramo a S. Tomko. Ďakujeme našim žiakom za úspešnú reprezentáciu.

Dňa 11. – 15. novembra 2019 sa naši žiaci zapojili do informatickej súťaže iBobor. Z I. stupňa sa zúčastnilo 13 žiakov, z toho 10 sa stali úspešnými riešiteľmi súťaže. Z II. stupňa sa zo všetkých tried zúčastnilo dohromady 79 žiakov a medzi nimi bolo 31 úspešných riešiteľov.
Úspešným riešiteľom blahoželáme!

27.11.2019 - Pekný úspech dosiahla Natálka Brandýsová z 9.C, ktorá sa v okresnom kole Olympiády zo slovenského jazyka umiestnila na 4. mieste.

28.11.2019 - Okresné kolo technickej olympiády. V kategórii A žiakov 8. ročníkasa žiaci M. Materanka a A, Sklenčík umiestnili na 9. mieste, v kategórii B žiakov 7. ročníka sa O. Pawlus umiestnil.na 4. mieste.

10.12.2019 Žiaci 3.ročníka a 4.ročníka sa zúčastnili školského kola matematickej súťaže Pytagoriáda. Z 3.ročníka sa zúčastnilo 12 žiakov, zo 4.ročníka 18 žiakov, z toho 7 žiakov bolo úspešných riešiteľov školského kola: zo 4.A Filip Pajonk, zo 4.B Christian Jaroš, Soňa Cyprichová, Stanislav Prívara, Linda Rebrošová, zo 4.C Patrícia Sabóová a Natália Zajíčková.

Dňa 15.01. 2020 sa uskutočnilo v Centre voľného času Čadca okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku. Žiačka Simonka Kukurdíková získala krásne druhé miesto v kategórii 1A, Laurka Kyzeková získala piate miesto v kategórii 1B. Obom dievčatám srdečne blahoželáme.

14.02.2020 sa v ZŠ Komenského uskutočnilo okresné kolo Dejepisnej olympiády. Z našich žiakov boli úspešnými riešiteľmi Etelka Lalíková z 9.B a Janko Jarošík zo 7.C. Gratulujeme.

Športové súťaže

Školský rok 2019/2020

01.10.2019 - Okresné kolo v cezpoľnom behu ZŠ. Družstvo chlapcov v zložení Klimek, Machovčák, Vakula sa umietnilo na 10. mieste, dievčatá Malíková, Čuboňová, Švíková na 6. mieste.

18.11.2019 - V okresnom kole vo vybíjanej najmladších žiakov obsadili naši reprezentanti pekné 2. miesto.

28.11.2019 - V okresnom kole ABC futbalistu sa J. Kučák umiestnil na 10. mieste.

28.10.2019 -  Okresné kolo  Rope skipping: žiaci - 2. miesto D. Chorvatovič, 3. M. Bulej, 10. M. Buchta. Žiačky - 6. miesto L. rechtoríková, 6. D. lašová, 12. T. Jedináková.

12.02.2020 sa v areáli Športcentra v Oščadnici uskutočnil už 5. ročník Zimných hier o pohár primátora Čadce, v rámci ktorých si zmerali svoje lyžiarske schopnosti žiaci II. stupňa. Našim borcom sa darilo a získali krásne 1. miesto spomedzi čadčianskych základných škôl.

19.02.2020 v obvodnom kole v basketbale žiakov ZŠ skončili naši chlapci na peknom 2. mieste.