Školské akcie

Školský rok 2020/ 2021

Čerstvé hlavičky. Naša škola sa zapojila do hlasovania v projekte Čerstvé hlavičky na konci minulého školského roka. Keďže sme získali najviac hlasov, zabezpečili sme si pravidelný prísun kvalitného ovocia a zeleniny pre každého žiaka jedenkrát týždenne. Všetkým hlasujúcim ďakujeme.

Súťaž Maksík. Žiaci 1.stupňa sa zapájajú do celoročnej matematickej súťaže Maksík. Počas celého školského roka v pravidelných termínoch plnia zaujímavé matematické úlohy a riešia hlavolamy.

14.09. 2020 sa uskutočnili na I. stupni Jesenné cvičenia v prírode a na II. stupni Účelové cvičenia.

Škola v prírode Piatrová (Vrútky). Štvrtácke triedy 4.A aj 4.B sa v termíne od 28.9. do 2.10.2020 zúčastnili školy v prírode v malebnom prostredí Malej Fatry. Aj napriek nepriazni počasia - dennému mrholeniu sa žiakom naskytovali dychberúce výhľady na oblasť Turca. Žiaci absolvovali tematické vychádzky a túry.

Dňa 25. 09. 2020 a 09. 10. 2020  sa v našej škole uskutočnil Európsky deň jazykov. Zapojili sa doň deti prvého aj druhého stupňa. Žiaci mali zaujímavý vyučovací deň plný aktivít a projektovej práce.  Žiakom aj vyučujúcim veľká vďaka.

Október - Mesiac úcty k starším. Žiaci 3.a 4.ročníka tvorili reálne pozdravy starým rodičom, písali im pohľadnice a v tematických debatách spomínali na milé zážitky so svojimi prarodičmi.

06.10. 2020 Žiaci 3. ročníka boli odmenení za celoročnú čitateľskú súťaž „Čítam, čítaš, čítame“, ktorú uskutočnila Kysucká knižnica v Čadci. V školskom roku 2019/2020 súťažili druháci základných škôl, ktorá trieda prečíta najviac kníh. Žiaci získali pekné darčeky, ktoré ich potešili. Oceneným žiakom gratulujeme  a prajeme ešte veľa čitateľských zážitkov a dobrodružstiev s rozprávkovými postavičkami.  Ďakujem aj tetám knihovníčkam za uskutočnenie zaujímavej čitateľskej súťaže pre žiakov.

28.10. 2020 Aj tento rok sme sa zapojili do projektu Záložka do knihy spája školy, ktorý organizuje Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave. Žiaci v ostatných dňoch pracovali na záložkách, ktoré sme odoslali do partnerskej školy v Sekuliach. Dúfame, že naše záložky sa budú deťom zo Záhoria páčiť.

November - Detský čin roka 2020.  V priebehu mesiaca november sa žiaci 1.stupňa venovali súťaži Detský čin roka, oboznamovali sa s nominovanými príbehmi a hlasovali za jednotlivé triedy.

November – Čitateľský oriešok. Žiaci 3.a 4.ročníka sa zapojili do čitateľskej súťaže zameranej na porozumenie textu a precvičovanie čitateľských zručností.

19.11. 2020  sme sa opäť aj my zapojili do 7. ročníka Bubnovačky ,,Aby bolo deti lepšie počuť"pri príležitosti 19. novembra - Svetového dňa prevencie týrania a zneužívania detí. Myšlienkou Bubnovačky je, aby bolo deti dobre počuť. Práve preto deti bubnovali na všetkom, čo dáva priestor na vybubnovanie čo najväčšieho hluku.
Spoločne sme bubnovali, čo nám „ruky a nohy stačili“ a ukázali sme všetkým, že deti a ich hlas sú pre nás dôležité!

13.11.2020 Prebehla online súťaž iBobor – zo 4.A sa zapojilo 11 žiakov, zo 4.B 6 žiakov.

23.11. - 27.11. 2020 Na I. stupni sa uskutočnili Dni zdravej výživy a Farebný týždeň. KLIKNI TU

04.12. 2020 sme pod ,,dozorom" Mikuláša odovzdali darčeky pre seniorov v CSS Žarec. Srdečne všetkým ďakujeme za množstvo potrebných vecí, ktoré veríme, že spríjemnia starčekom a starenkám nielen Deň sv. Mikuláša.
Naše deti pre nich vytvorili aj pohľadnice, na ktoré vlastnoručne napísali úprimné slová povzbudenia a srdečných želaní.
Veríme, že aj takýto darček poteší. S pozdravom a vďakou kolektív ZŠ.

04.12. 2020 navštívili našu školu Mikuláš, čert a anjel, ktorí potešili našich žiakov a podarovali im malú sladkú odmenu za to, že celý rok poslúchali.

Dňa 14. decembra 2020 sa uskutočnila imatrikulácia žiakov prvého ročníka. Táto prebehla za prísneho dodržiavania hygienických nariadení, bez prítomnosti rodičov, no napriek tomu s iskrou a radosťou v očkách detí. Žiaci preukázali vedomosti zo všetkých predmetov a stali sa tak oficiálne prvákmi našej školy.