Plán enviromentálnej výchovy

Školský rok 2020/21  KLIKNI TU

Enviroaktivity
Na konci minulého školského roka sa škola zapojila do hlasovania v projekte Čerstvé hlavičky. Keďže sme získali najviac hlasov, žiakom školy sme tak zabezpečili pravidelný prísun kvalitného ovocia a zeleniny pre každého žiaka jedenkrát týždenne, čím sa podporuje u žiakov zdravá výživa.
14. septembra 2020 sa uskutočnili na I. stupni Jesenné cvičenia v prírode a na II. stupni Účelové cvičenia.
Žiaci štvrtého ročníka absolvovali v termíne od 28. septembra do 2. októbra 2020 Školu  v prírode Piatrová (Vrútky) v malebnom prostredí Malej Fatry. Aj napriek nepriazni počasia mohli žiaci obdivovať prírodu v oblasti Turca a absolvovať tematické vychádzky zamerané na poznávanie a ochranu prírodného bohatstva Slovenska.
Dňa 23. novembra - 27. novembra 2020 sa na I. stupni pomocou rôznych aktivít uskutočnili Dni zdravej výživy a Farebný týždeň, zamerané na podporu a rozvoj zdravej výživy žiakov.
22. apríla 2021 sme si pripomenuli Deň Zeme. Žiaci 1.- 4. ročníka absolvovali v týždni venovanom Dňu Zeme aktivity zamerané na skrášľovanie prostredia školy a ochranu Zeme. Jednotlivé triedy vysadili rastlinky v školskej záhradke. Žiaci z 9. B prispeli svojou prácou k príprave skalky pre mladších žiakov. Žiaci 1.stupňa areál školy vyčistili od odpadkov, vyrobili krásne práce o ochrane životného prostredia, skúmali šišky ihličnanov, spoznávali tematické piesne, písali interview s našou planétou Zem, učili sa správne separovať odpad.
Platforma Hurá von spolu s programom Zelená škola pripravili jednoduchú aktivitu na podporu pohybu detí vonku spojeného s pozorovaním jarnej prírody do ktorej sa zapojili aj žiaci našej školy. Na stránke si stiahli a vytlačili  omaľovanky a vyplnili jednoduché úlohy na každý deň od pondelka 19.4. až po víkend 25.4.
O tom, koľko kilometrov sa deťom podarilo prejsť po svojich a čo všetko po ceste objavili, mohli dať vedieť zdieľaním fotky/príbehu triedy vo facebookovej skupine  a zapojiť sa tak do súťaže o  Hurá von balíček pre celú triedu.

Žiaci sa zapojili aj do iniciatívy MIESTA PREČ, kreatívnej súťaž pre širokú verejnosť, všetky školy a škôlky v partnerských samosprávach OZV NATUR-PACK.
Cieľom tejto iniciatívy bolo ukázať a vysvetliť, čo sa deje s odpadmi, ktoré sa trieda, tiež s tými, ktoré sa netriedia, a nakoniec aj s tými, ktoré niekto vyhadzuje v prírode.