Plán enviromentálnej výchovy

Školský rok 2022/2023  KLIKNI TU

Enviroaktivity
V mesiaci marec sa žiaci 6. A zapojili do o súťaže Jar na škole. Úlohu triednych kolektívov bolo vyzdobiť svoju triedu jarnými motívmi a fotografie výzdoby poslať do súťaže. Ich snaha bola ocenená 1. miestom a peknou vecnou cenou.

Deň Zeme.

22. apríla  2022 - Deň Zeme je vo svete venovaný našej krásnej modrej planéte. Deň Zeme vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia ľudstvom. Tento významný deň sme si pripomenuli v piatok 22. apríla. Naším cieľom bolo ukázať, aká je pre nás Zem dôležitá a čo môžeme urobiť, aby sme aj my svojou troškou pomohli jej ochrane. Svojou aktivitou, tvorbou rôznych zaujímavých, ale aj vtipných výrobkov z odpadového materiálu, konkrétnou činnosťou pri upratovaní a skrášľovaní areálu školy a jej okolia sme vyjadrili svoj záujem a ochotu prispieť k ochrane Zeme a zlepšeniu životného prostredia. Všetci  žiaci a učitelia sa aktívne podieľali na programe Dňa Zeme aj svojou výbornou náladou, ochotou, disciplinovanosťou a zodpovedným prístupom počas celého dňa.

V týždni od 23. mája do 27. mája 2022 absolvovali žiaci 4. ročníka „Školu v prírode“ v Hrabovskej doline pri Ružomberku. Zúčastnilo sa jej 44 žiakov spolu s triednymi učiteľkami a vychovávateľkou. V rámci vyučovacích hodín žiaci plnili určené zadania a tiež spoznávali okolitú prírodu, pamiatky a zaujímavosti. Počasie bolo priaznivé, preto trávili žiaci takmer celý čas vonku, na čerstvom vzduchu. Vypracovali si „Zápisník zo školy v prírode“, kde si zaznamenávali denné aktivity a postrehy - plávanie v bazéne, návštevu Čutkovskej doliny a zábavného parku Obrovo, cestu lanovkou, prehliadku dedinky Vlkolínec zapísanej v zozname UNESCO, Oravský hrad.

Click image to open!