Plán enviromentálnej výchovy

Školský rok 2018/2019  KLIKNI TU

Enviroaktivity
7. septembra 2018 sa uskutočnili pre I. stupeň ZŠ Jesenné cvičenia v prírode, a pre II. stupeň ZŠ Účelové cvičenia.
12. októbra 2018 sa žiaci 3. ročníka zúčastnili prírodovedno - vlastivednej exkurzie. Súčasťou bohatého programu bolo poznanie  Vodného diela Žilina, sútoku riek Kysuca a Váh a nakoniec navštívili Budatínsky zámok a priľahlý park.
17. októbra 2018 žiaci štvrtého ročníka absolvovali prírodovedno - vlastivednú exkurziu, v lokalite Megoňky si pozreli kamenné gule, dozvedeli sa zaujímavosti o ropnom prameni v Korni a na vrchu Živčáková poznávali prírodné pramene. Počas exkurzie formou interview s turistami a pútnikmi zaznamenávali  nové informácie o Kysuciach.
Od 16. októbra -19. októbra 2018 sa konal  Týždeň zdravej výživy na 1.stupni. Jednotlivé dni tohto týždňa boli venované podpore zdravej výživy. Pondelok bol jablkový deň - žiaci konzumovali jablká, tvorili projekty a učili sa o význame ovocia. Utorok sa niesol v znamení mliečnych výrobkov, žiakov sprevádzalo dňom interaktívne CD o výrobe mliečnych produktov, o ich spracovaní  a skladovaní. Streda - bylinkový deň, žiaci pili rôzne bylinkové čaje a rozprávali sa o bylinkách. Najťažším dňom pre žiakov bol štvrtok - deň bez sladkostí. Žiaci prejavili snahu vydržať deň bez cukru a urobiť pre svoj organizmus deň očisty touto formou. Piatok bol nazvaný dňom bez stresu, žiaci si pripravili vtipy ,deň bez stresu doplnili rôznymi tvorivými aktivitami. Žiaci II. stupňa si týždeň zdravej výživy pripomenuli v 6. ročníku v rámci  preberaných tém zameraných na ovocné rastliny, zeleninu. Formou diskusie sa obohatili o poznatky o zdravej výžive, dôležitosti konzumácie ovocia a zeleniny, zdravej životospráve.
V predvianočnom čase si žiaci spolu so svojimi triednymi učiteľmi esteticky skrášlili triedy ale aj spoločné priestory školy. Triedy zdobili adventné vence, rôzne vystrihovačky na oknách, alebo vianočné stromčeky.