Plán enviromentálnej výchovy

Školský rok 2019/20  KLIKNI TU

Enviroaktivity

14. októbra 2019  žiaci štvrtého ročníka navštívili zaujímavé miesta nášho regiónu Kysuce. Prezreli si  Staškov,  zastavili sa pri prameni v Olešnej, prešli si náučným chodníkom ku Klokočovskému skáliu a v obci Korňa spoznali ropný prameň.

15. októbra 2019 Žiaci tretieho ročníka sa zúčastnili prírodovedno-vlastivednej exkurzie zameranej na poznávanie vodných diel. Navštívili Vodnú nádrž v Novej Bystrici a Vodné dielo v Žiline, cestou mali možnosť pozorovať toky riek Bystrica a Kysuca.

Od 16. októbra do 23. októbra 2019 sa uskutočnil na škole zber papiera, ktorého cieľom je vychovávať žiakov pre životné prostredie – rozvíjať pozitívne hodnoty a postoje, vychovávať k ochrane životného prostredia a viesť žiakov k úspore materiálov a energie a k šetrnému zaobchádzaniu so školskými potrebami.

Od 14. októbra do 18. októbra 2019 prebiehal na I. stupni Týždeň zdravej výživy z príležitosti Svetového dňa výživy (16.októbra).
pondelok - zeleninový deň, utorok - ovocný deň, streda - mliečny deň, štvrtok - deň bez sladkostí, piatok - deň bez stresu. Deti sa pri tvorivých činnostiach učili o význame ovocia a zeleniny, vyrábali spoločné projekty, tvorili básne, rozlišovali odtiene chutí, venovali sa hádankám a tiež aj pestovali pevnú vôľu. Týždeň zakončili rozprávaním veselých príhod a vtipov.

24. októbra 2019  sa na našej škole uskutočnil 2. ročník zábavno - tvorivého podujatia.  V rámci netradičného vyučovania predmetov žiaci mali možnosť hravou formou riešiť otázky týkajúce sa  environmentálnej výchovy.

29. októbra 2019 - Jesenné slávnosti sa niesli v znamení jesenných farieb, žiaci z jesenných materiálov vytvárali rôzne dekoračné výrobky, ktoré následne prezentovali v hale školy.