Plán enviromentálnej výchovy

Školský rok 2021/2022  KLIKNI TU

Enviroaktivity
Deň Zeme.
22. apríl je vo svete venovaný našej krásnej modrej planéte. Deň Zeme vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia ľudstvom. Tento významný deň si pripomenuli aj žiaci našej základnej školy rôznymi aktivitami, ktorých cieľom bolo zdôrazniť, aká je pre nás Zem dôležitá a čo môžeme urobiť, aby sme aj my svojou troškou pomohli jej ochrane. Žiaci tvorili rôzne odkazy, básne, priania našej Zemi  na strom z papiera, ktorý bol umiestnený v hale školy. Vyjadrili tak svoj záujem a ochotu prispieť k ochrane Zeme a zlepšeniu životného prostredia. V triedach vytvárali výrobky z odpadu, triednych „maskotov“, diskutovali o dôležitosti separovania, ochrany prírody, vypracovávali pracovné listy, získavali nové informácie a nadobúdali praktické zručnosti. Nakoniec žiaci spoločnými silami prispeli k skrášleniu areálu školy a jej okolia. Vyzbierali suché konáre, vyhrabali lístie a trávu, vyzbierali odpadky, upravili a skrášlili kvetinové záhony. Všetkým žiakom a učiteľom patrí veľká vďaka za aktívnu účasť na programe Dňa Zeme, upratovanie, skrášľovanie, kreativitu pri tvorbe výrobkov  a výbornú náladu počas celého dňa. Veríme, že každoročným vštepovaním kladných postojov vo vzťahu k Zemi pomôžeme pri výchove zodpovedných obyvateľov tejto zatiaľ živej planéty.

Click image to open!